РЕГИОНАЛНО УПРАВЛЕНИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО - МОНТАНА

ОТЛИЧЕНИ ПЕДАГОГИЧЕСКИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО СЛУЧАЙ 24 МАЙ – ДЕНЯ НА СВЕТИТЕ БРАТЯ КИРИЛ И МЕТОДИЙ, НА БЪЛГАРСКАТА АЗБУКА, ПРОСВЕТА И КУЛТУРА И НА СЛАВЯНСКАТА КНИЖОВНОСТ

„НАГРАДАТА НА РУО – МОНТАНА“

Наградата на РУО – Монтана е учредена като ежегодна и се връчва за шести пореден път. Комисия на Регионално управление на образованието – Монтана, определена със заповед на Началника, разгледа номинациите и след обсъждане на направените предложения взе решение „Наградата на РУО – Монтана“ за 2026 година да се присъди на:

В категорията „Директор на годината“

Христина Младенова Христова – директор на Лесотехническа гимназия, гр. Берковица (награждава се с грамота и плакет)

В категорията „Учител на годината“

Даниела Кольова Тодорова – старши учител в IV Основно училище „Иван Вазов“, гр. Монтана, (награждава се с грамота и плакет)

В категорията „Ученик на годината“

Дивна Георгиева Илчева – ученичка в VIII клас на Природо-математическа профилирана гимназия „Св. Климент Охридски“, гр. Монтана (награждава се с грамота и книга).

НАГРАДАТА „НЕОФИТ РИЛСКИ“ НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА

Номинации на Регионално управление на образованието – Монтана:

Румяна Цветева Димитрова-Каменова – старши учител по биология и здравно образование в Профилирана гимназия „Найден Геров“, гр. Лом

Елеонора Димитрова Планинец – училищен психолог в Регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование, гр. Монтана

Петър Иванов Маринков – старши учител по изобразително изкуство в I Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Монтана

Номинации на Регионален синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“:

Диана Венелинова Върбанова – заместник-директор в VII Средно училище „Йордан Радичков“, гр. Монтана

Наградата ще бъде връчена на 24 май по време на официална церемония във „Военния клуб“ в град София от проф. д-р  Георги Вълчев – министър на образованието и науката.

Номинации на Областната организация на СБУ към КНСБ:

В категория „Директори и заместник-директори“

Анжела Петрова Борисова –Атанасова –  директор на ДГ „Звънче“, гр. Лом (награждава се с плакет, парична награда, материална награда от издателство „Клет“, покана за приема на Президент Йотова на 24 май и грамота от МОН „Неофит Рилски“).

В направление „Начално образование“

Венислава Радославова Димитрова – учител в Първо основно училище „Никола Първанов“, гр. Лом (награждава се с плакет, парична награда, материална награда от издателство „Клет“, покана за приема на Президент Йотова на 24 май и грамота от МОН „Неофит Рилски“).

В направление „Изкуства и спорт“

Димитринка Тодорова Димитрова – старши учител по ФВС в ПМПГ „Св. Климент Охридски“, гр. Монтана (награждава се с плакет, парична награда, материална награда от издателство „Клет“, покана за приема на Президент Йотова на 24 май и грамота от МОН „Неофит Рилски“).

И тримата номинирани участници получиха наградите си на 08.05.2026 година от Председателя на СБУ към КНСБ.

Честита награда на отличените!

Skip to content