ОТЛИЧЕНИ ПЕДАГОГИЧЕСКИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО СЛУЧАЙ 24 МАЙ – ДЕНЯ НА СВЕТИТЕ БРАТЯ КИРИЛ И МЕТОДИЙ, НА БЪЛГАРСКАТА АЗБУКА, ПРОСВЕТА И КУЛТУРА И НА СЛАВЯНСКАТА КНИЖОВНОСТ
„НАГРАДАТА НА РУО – МОНТАНА“
Наградата на РУО – Монтана е учредена като ежегодна и се връчва за шести пореден път. Комисия на Регионално управление на образованието – Монтана, определена със заповед на Началника, разгледа номинациите и след обсъждане на направените предложения взе решение „Наградата на РУО – Монтана“ за 2026 година да се присъди на:
В категорията „Директор на годината“
Христина Младенова Христова – директор на Лесотехническа гимназия, гр. Берковица (награждава се с грамота и плакет)
В категорията „Учител на годината“
Даниела Кольова Тодорова – старши учител в IV Основно училище „Иван Вазов“, гр. Монтана, (награждава се с грамота и плакет)
В категорията „Ученик на годината“
Дивна Георгиева Илчева – ученичка в VIII клас на Природо-математическа профилирана гимназия „Св. Климент Охридски“, гр. Монтана (награждава се с грамота и книга).
НАГРАДАТА „НЕОФИТ РИЛСКИ“ НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА
Номинации на Регионално управление на образованието – Монтана:
Румяна Цветева Димитрова-Каменова – старши учител по биология и здравно образование в Профилирана гимназия „Найден Геров“, гр. Лом
Елеонора Димитрова Планинец – училищен психолог в Регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование, гр. Монтана
Петър Иванов Маринков – старши учител по изобразително изкуство в I Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Монтана
Номинации на Регионален синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“:
Диана Венелинова Върбанова – заместник-директор в VII Средно училище „Йордан Радичков“, гр. Монтана
Наградата ще бъде връчена на 24 май по време на официална церемония във „Военния клуб“ в град София от проф. д-р Георги Вълчев – министър на образованието и науката.
Номинации на Областната организация на СБУ към КНСБ:
В категория „Директори и заместник-директори“
Анжела Петрова Борисова –Атанасова – директор на ДГ „Звънче“, гр. Лом (награждава се с плакет, парична награда, материална награда от издателство „Клет“, покана за приема на Президент Йотова на 24 май и грамота от МОН „Неофит Рилски“).
В направление „Начално образование“
Венислава Радославова Димитрова – учител в Първо основно училище „Никола Първанов“, гр. Лом (награждава се с плакет, парична награда, материална награда от издателство „Клет“, покана за приема на Президент Йотова на 24 май и грамота от МОН „Неофит Рилски“).
В направление „Изкуства и спорт“
Димитринка Тодорова Димитрова – старши учител по ФВС в ПМПГ „Св. Климент Охридски“, гр. Монтана (награждава се с плакет, парична награда, материална награда от издателство „Клет“, покана за приема на Президент Йотова на 24 май и грамота от МОН „Неофит Рилски“).
И тримата номинирани участници получиха наградите си на 08.05.2026 година от Председателя на СБУ към КНСБ.
Честита награда на отличените!