РЕГИОНАЛНО УПРАВЛЕНИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО - МОНТАНА

ПАНОРАМА НА СРЕДНОТО ОБРАЗОВАНИЕ МОНТАНА 2026

По традиция през месец май в град Монтана се проведе Панорама на средното образование. Организатори на събитието са Регионално управление на образованието – Монтана и Център за подкрепа на личностното развитие Обединен детски комплекс „Ние, врабчетата“, град Монтана.

На 13 май 2026 г. в парк „Монтанезиум“ двадесет и едно училища, осъществяващи обучение в гимназиален етап представиха по атрактивен начин своя план-прием за учебната 2026/2027 година. Ученици от прогимназиален етап, учители, родители и граждани на Монтана се запознаха с актуална информация за план-приема на училищата за учебната 2025/2026 година и продуктите, които сътворяват учениците в своята учебна и извънкласна дейност изработват. Наблюдаваха демонстриране на умения, постижения, творчество и постигнати успехи.

В Панорамата се включиха училища от 10 общини, на територията на които се предлага обучение в гимназиален етап – Лесотехническа професионална гимназия – Берковица, Професионална гимназия по транспорт „Вл. П. Минчев“ – с. Владимирово, СУ „Христо Ботев“ – Брусарци, Професионална гимназия „Димитър Маринов“ – Вълчедръм, СУ „Иван Вазов“ – Вършец, Професионална гимназия по селско стопанство „Марко Марков“ – с. Георги Дамяново, Професионална гимназия по производствени технологии – Лом, СУ „Димитър Маринов“ – Лом, СУ „Отец Паисий“ – Лом, Професионална гимназия по хранене и земеделие „Дмитрий Иванович Менделеев“ – Лом, СУ „Отец Паисий“ – с. Медковец, Второ СУ „Никола Йонков Вапцаров“ – Монтана, Шесто СУ „Отец Паисий“ – Монтана, Седмо СУ „Йордан Радичков“ – Монтана, Природо-математическа профилирана гимназия „Св. Климент Охридски“ – Монтана, Профилирана гимназия с преподаване на чужди езици „Петър Богдан“ – Монтана, Професионална гимназия по лека промишленост – Монтана, Професионална гимназия по строителство, архитектура и компютърни науки „Проф. арх. Ст. Стефанов“ – Монтана, Професионална гимназия по техника и електротехника „Христо Ботев“ – Монтана, Финансово-стопанска професионална гимназия „Васил Левски“ – Монтана и СУ „Д-р Петър Берон“ – Якимово.

По време на събитието присъстваха представители на ЕСО ЕАД МЕР Монтана, партньори на ПГТЕ „Христо Ботев“ – Монтана, които информираха заинтересованите ученици за професиите в направление електротехника.

Свой щанд подредиха кариерните консултанти към ОДК „Ние, врабчетата“, Монтана, които консултираха всички желаещи. Панорамата на средното образование бе посетена от около 500 ученици от 15 основни и средни училища на територията на област Монтана, които се включиха в събитието организирано или индивидуално, съвместно със своите учители и родители.

Skip to content